Dobry Wodzirej - Gust i wyczucie sytuacji

Double Wings

Gust i wyczucie sytuacji

Dobry Wodzirej na wesele

Interakcja pomiędzy wodzirejem, a uczestnikami zabawy ma podwójny charakter. Z jednej strony wodzirej jest kreatorem, bezpośrednim inicjatorem poszczególnych wydarzeń. Z drugiej zaś jest odbiorcą tego, co poprzez swoją naturalną kreatywność tworzą uczestnicy zabawy. „Inicjatywa i odpowiedź” to dwie role, w które naprzemiennie wciela się wodzirej.

Obie role wymagają od niego taktu i elastyczności. Prowadzenie imprezy staje się niczym taniec, gdzie z jednej strony wodzirej prowadzi, decydując o rodzaju i kierunku kroku, a z drugiej nieustannie dopasowuje go do charakteru odpowiedzi ze strony gości. Znamion sztuki nabiera umiejętność zachowania nieustannej łączności w tym tańcu i to również wtedy, gdy zdawać by się mogło, że tej łączności nie ma.

Wodzirej jest nieustannie czujny i swobodny zarazem. Gdy impreza nabiera dobrego tempa włącza się dyskretnie, stymulując i wzmacniając inicjatywy gości. Nie przeszkadza, jest na drugim planie, w cieniu. Niby z boku ale stale obecny, zaangażowany i obserwujący zarazem. Empatyczny niczym uważna kobieta.

A przy tym wszystkim nieustannie szuka właściwego sposobu i dobrego momentu, by wnieść w bieg wydarzeń nową jakość, urozmaicenie, nowy smak i koloryt. Nie gubiąc zasadniczego nurtu, nieustannie uwypukla, uwydatnia i podkreśla najróżniejsze szczegóły, drobne elementy, które prowadzą uczucia uczestników po ujmująco wdzięcznych zakamarkach ich serc.

Raz jest niczym światło, które nadaje klimat, lub podkreśla to, co ważne. Innym razem staje się niczym lustro – w którego oczach ludzie odnajdują swe uśmiechnięte i szczęśliwe twarze.

Niczym śmiały linoskoczek balansuje pomiędzy inicjatywą swoją, a inicjatywą gości, niczym profesjonalny saper, bawi się rozniecaną energią, detonując ją w miejscach i momentach stosownych. „Kiedy?”, „Gdzie?” i „Jak?” – to jego ulubione pytania, na które udziela zdumiewająco szybkich i nie mniej trafnych odpowiedzi.

Zapraszamy do współpracy »
Double-Wings