Dobry Wodzirej - Odwaga i zdecydowanie

Double Wings

Odwaga i zdecydowanie

Dobry Wodzirej na wesele

W realizacji większości zaplanowanych inicjatyw wodzirej musi być pierwszy. Z definicji taka jest jego rola – pociągać innych.
A by móc innych pociągać musi być o krok przed nimi.

Zachowując nieprzerwaną łączność z uczestnikami zabawy wodzirej musi wytwarzać pomiędzy sobą, a nimi swoiste napięcie, niepozwalające im na pozostanie w miejscu, w którym właśnie się znajdują i na robienie tego, co właśnie robią.

Katalizator pozytywnych emocji

Chcąc wprowadzić uczestników w określony klimat, wodzirej musi znaleźć się w nim zanim on jeszcze faktycznie nastanie. By zachęcić gości do określonego zachowania, wodzirej sam musi się zacząć tak zachowywać. Aby przełamać ich opory i zawstydzenie, wodzirej musi przełamać własne. Chcąc zainspirować gości do swobody i luzu, wodzirej sam musi być swobodny i – w dobrym tego słowa znaczeniu – wyluzowany.

„Lodołamacz”

Wodzirej we wszystkich tych zachowaniach winien umieć nieco „przesadzać”, zrobić więcej niż oczekuje od gości.

Zanim goście przestaną się obawiać, że wypadną w oczach innych niepoważnie, że się ośmieszą czy nawet skompromitują, ktoś – poprzez swoje własne „niepoważne” zachowanie musi te powszechne lęki przełamać, wyjść na środek, czy przed szereg i na oczach innych zachowywać się tak, jak inni mają od dawna ochotę, tylko brak im odwagi, by zrobić to jako pierwsi.

Mega skuteczny „dopalacz”

W tym sensie dobry wodzirej działa jak dobry alkohol – rozluźnia, rozwesela i przełamuje opory. I co w tym wszystkim najważniejsze – potrafi robić to znacznie szybciej i nie powoduje skutków ubocznych.

Odwaga i zdecydowanie są też tymi cechami, które pozwalają działać wodzirejowi we właściwym czasie.
Bywają momenty gdy odrobina zawahania może sprawić, że idealna sytuacja, by coś
szczególnie fajnego zrobić umknie bezpowrotnie.

Dlatego „Teraz!” to zdecydowanie jedno z najbardziej ulubionych słów w słowniku dobrego wodzireja.
I z pewnością najczęściej dobry wodzirej go pod własnym adresem używa. 🙂

Zapraszamy do współpracy »
Double-Wings