Wodzirej DJ • Sylwester Laskowski

Double Wings

Wodzirej – Mistrz drugiego planu!

Zdecydowanie ta definicja wodzireja najbardziej mi odpowiada.

Dobry wodzirej na wesele jest jak rozprowadzający w drużynie kolarskiej. W odpowiednim momencie wychodzi na czoło peletonu i narzuca mocne tempo. Z determinacją i zaangażowaniem zmaga się z oporem przeciwnego wiatru pozwalając Ci schować się za swoimi plecami po to, byś w kluczowym momencie miał pasję i siły do zwycięskiego finiszu.

Jego cel jest jeden: masz wygrać i zdobyć żółtą koszulkę lidera!

- Sylwester Laskowski, wodzirej
Grupa Imprezowa Double Wings

Double-Wings

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Wodzirej z zespołem muzycznym grającym na żywo

Wesele • Warszawa

Zespół muzyczny grający na żywo i wodzirej animujący zabawy taneczne na parkiecie to połączenie wyjątkowo atrakcyjne w kontekście imprez tanecznych. A zarazem jest to połączenie wyjątkowo rzadko w Polsce spotykane.

Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze mało jest zespołów muzycznych grających w stu procentach na żywo, a które kierują swą ofertę do organizatorów imprez tanecznych (wszech obecne playbacki i pół-playbacki zdają się tu odgrywać dominującą rolę).

Po drugie - większość wodzirejów współpracuje raczej z DJ'ami (czy prezenterami muzycznymi) nie zaś z zespołami muzycznymi (tym bardziej zaś - grającymi w stu procentach na żywo).

Zespol-muzyczny-Double-Wings

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Wodzirej Sylwester Laskowski

Informacje dla mediów

Sylwester Laskowski

Wodzirej i muzyk, założyciel i lider Grupy Imprezowej Double Wings.

Pochodzi z Ostrołęki. W okresie młodzieńczym uprawiał piłkę siatkową, trzykrotnie stając na podium rozgrywek ogólnopolskich, w tym raz – pierwsze miejsce – w roli kapitana drużyny. W wieku czternastu lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej, na rzecz której kilka lat później porzuca wyczynowe uprawianie sportu.

W międzyczasie staje na deskach amatorskiego musicalu „Przebudzenie”, w którym gra rolę tancerza i jednego z aktorów.

Rozpoczynając studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (kierunek Telekomunikacja) przenosi się do Warszawy, kontynuując naukę gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina, przy ul. Bednarskiej. Trzy lata później rozpoczyna studia na Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie gitary klasycznej.

Początek studiów na Akademii Muzycznej owocuje nawiązaniem współpracy z Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej, w którym śpiewa w grupie tenorów. W ramach tej współpracy wielokrotnie bierze udział w różnorodnych koncertach oratoryjnych, kameralnych jak również spektaklach operowych. W swej karierze tenora chóru uczestniczy m.in. w koncercie prowadzonym przez Ennio Morricone, w ramach którego wykonana zostaje muzyka ze słynnego filmu „Misja”.

Równolegle z nauką gry na gitarze rozwija swe zainteresowania kompozycją i improwizacją. Jedna z jego kompozycji, napisana na zamówienie wybitnego gitarzysty Grzegorza Krawca – sześcioczęściowa suita „Reminiscencje” zostaje zarejestrowana na płycie „Journey – Podróż” wydanej w wydawnictwie MA Recordings w Japonii.

Po ukończeniu studiów magisterskich na Politechnice Warszawskiej rozpoczyna studia doktoranckie, w trakcie których kończy studia na Akademii Muzycznej i publikuje swą pracę magisterską – „Sztuka improwizacji na gitarze” – we Wrocławskich wydawnictwie muzycznym Absonic.

Po obronieniu doktoratu na Politechnice Warszawskiej rozpoczyna pracę naukową w Instytucie Łączności w Warszawie, zajmując się zastosowaniem i rozwojem narzędzi analizy wielokryterialnej oraz teorii gier do wspomagania decyzji podmiotów biorących udział w grze rynkowej na rynku telekomunikacyjnym. Kilka lat później obejmuje funkcję kierownika Ośrodka Szkolenia.

Jeszcze podczas studiów na Akademii Muzycznej inicjuje cykliczne koncerty, do których aranżuje muzykę pod szyldem formacji J.C. Hopa Project.
Na bazie tego projektu i epizodycznej współpracy z wokalistą Pawłem Sankowskim, w roku 2008 rodzi się pomysł założenia zespołu muzycznego,
a następnie – po rozszerzeniu oferty o usługi wodzirejów i DJ’ów – Grupy Imprezowej o wymownej i brzemiennej w treści nazwie – „Double Wings”.

Referencje

Dobrze mówią o nas

Nothing Found

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Blog

Wodzirej Sylwester Laskowski
Wodzirej-Sylwester-Laskowski-2

Zawód? – „Wodzirej”

Napisała do mnie pewna pani i zadała dziewiętnaście pytań. 1. Jest pan założycielem zespołu weselnego, prowadzi pan bloga o pracy wodzireja, no i przede wszystkim aktywnie prowadzi wesela. Czy da się z tego wyżyć? Myślę, że tak, niemniej w moim przypadku nie jest to jedyny zawód jaki wykonuję. Ukończyłem dwa kierunki studiów – Akademię Muzyczną […]

Wodzirej-Sylwester-Laskowski

Niepotrzebny na weselu wodzirej

Ostatnie pytanie w poniedziałkowym programie „Pytanie na śniadanie” nie było skierowane do mnie, nie miałem więc możliwości na nie odpowiedzieć. Jego istota sprowadzała się do kwestii uzasadnienia wagi obecności wodzireja na weselu. Jednym słowem dlaczego warto (a może powinno?) się go w ogóle zapraszać? Dlaczego DJ czy zespół muzyczny na weselu nie wystarczą? Odpowiedź jaka […]

Czym-sie-kierowac-w-wyborze-wodzireja

Czym się kierować w wyborze wodzireja na swoje wesele?

Pierwsza odpowiedź wydaje się samoczynnie narzucać – ceną. Wiemy jednak, że w zakupie czegokolwiek cena ma dla nas znaczenie jedynie o tyle, o ile jest ona dla nas kłopotliwa. Zwykle (choć nie zawsze) oznacza to, że jest ona zbyt wysoka. Gdy nas na coś nie stać, lub gdy uważamy, że cena jest wygórowana, wówczas  ona […]

Niebanalne pomysły na wesele

Zapisz się już teraz na darmowy kurs emailowy!

Zapraszam do współpracy!

Double-Wings-2

Sylwester Laskowski

Tel.: 608 43 17 48
E-mail:
Facebook: facebook.com/WodzirejSylwesterLaskowski